Forum

 Firma Rehberi 

Süper Tedarik
 İletişim 
 

 Bizevleniyoruz.net'e hoşgeldiniz.

 Şehir


 Anasayfa Mutluluğun sırrı  
Gerçeği söyleyin. Uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen hala birbirlerini delicesine seven, aşklarına ve partnerine gerçekten ve derinden bağlı olan çiftlerin şanslı olduğuna inanıyorsunuz. Ancak, bazı aşıkları çok mutlu eden, şanstan daha farklı bir şey yok mudur Bu mutluluk sadece kadere ve tesadüflere bağlı olmaz değil mi?

Son 20 yıldır uzmanlar doyurucu ilişkileri gülümsemenin, ilginin, eleştirinin, üzüntülerin analizini yaparak ve psikolojik tepkileri baştan sona görüntüleyerek keşfetmeye çalışıyor. Sonunda da insanoğlu yeryüzüne indiği zamandan beri çözümlenmeyen aşk hakkında iki önemli gerçek ortaya çıkıyor Bunlardan ilki sevgi ve saygı dolu bir ilişkinin ancak zaman içerisinde yavaş yavaş inşa edildiği, ikincisi ise her şeyin aşk tanrısı Eros un rast gele attığı okların yine yüreğimize tesadüfler sonucunda saplanmasına bağlı olmadığı.

Mutlu çiftler, ilişkinin, zamanın, farklılıkların ve çevrenin getirdiği her türlü probleme rağmen aralarındaki yakınlaşmanın bozulmasına izin vermez ve aralarındaki ateşi yıllar boyunca tutuşturarak farklı yollar arar. Aslında iyi bir ilişki yaşamanın yolu iyi bir aşka sahip olmak değildir. Doğru davranışlar, karşılıklı anlayış olmadığı sürece en büyük aşklar bile sönmeye mahkumdur. İyi bir ilişkiye sahip olmak için doğru tekniği bilmek ve bu birlikteliği sürdürmek için karşılıklı istek gerekir.

Bundan sonra her şey gayet kolay ve düzenli olarak gelişir ve bitmek bilmeyen bir sonsuz aşka kavuşmak için almanız, gözden kaçırmamanız gereken birkaç ayrıntı;

BEYAZ ATLI PRENSLE PRENSES
Karşınızdaki insanı gözünüzde çok fazla büyütmek, tavırlarını ve karakterini tartışmasız biçimde mükemmel olduğunu düşünmek, her yaptığının doğru, her söylediğinin yeryüzünde söylenmiş ve söylenebilecek en tatlı, en romantik söz olduğuna inanmak hataların en büyüğü olacaktır. Beyaz atlı prensin masallara özgü olduğunu anlayamamak ilişkinin ilk heyecanı geçtiği zaman bir kabus yaşamanıza neden olabilir.
Öptüğünüz prens bir gün küçüklüğümüzde en sık duyduğunuz öpüldüğünde kurbağadan prense dönüşen erkek masalının tam tersini gerçekleştirerek kara ve çirkin bir kurbağaya dönüşebilir.

MUTLU ÇİFTLERİN SORUNLARI
Elbette mutlu çiftlerde birbirlerini zaman zaman sıkıcı görebilir ve birbirlerinden soğudukları zaman başka biri gibi davranabilirler. Ancak birine karşı delice bir öldürme isteği ile dolu olmak da o kişiyi sevmediğiniz anlamına gelmez. Günümüzde birçok çift en büyük çatışmayı farklı beklentilere sahip olmak yüzünden yaşadıklarını, en büyük zaferlere ise karşılıklı konuştuktan sonra beklentilerini daha makul düzeye çekmekle vardıklarını belirtiyor.
Evlilik ve birliktelik konusunda bir araştırma ofisinde çalışan Sharon Breen, İlişkiler belirli dönemeçlerden geçer. Yaşadıkları ihtiraslı aşkların sonuna dek ilk gün ki gibi süreceğini düşünenler aşk söndüğünde kendilerini yarı yolda kalmış gibi mutsuz hisseder. Bir kere sahip olduğunuz büyük mutluluk gidince ve eşinizin mükemmel birey olmadığını anlayınca onunla anlaşmaya çalışırsınız ve onu hem iyi hem de kötü yönleriyle görmeye başlarsınız. Zayıflıklara, zaaflara sahip olmak ne mükemmellikten uzaklaşmaktır nede prenslikten kurbağaya dönüşmektir. Sonsuza kadar parlak olacağını düşündüğünüz her şeye güvenmek yerine dinlemeyi ve anlamayı öğrenmek zorundasınız.

TEŞEKKÜR EDERİN HAYATIM
Aşk karşılıklı takdir gerektirir. Bu, eşinize iş ortaklarınızdan ve arkadaşlarınızdan daha farklı ve daha anlayışlı davranmak demektir. Ayrıca bir Pazar sabahı sizi uyandırmadan sizden daha erken kalkıp bir tepside hazırlayıp yatağa kadar getirdiği kahvaltı için teşekkür etmeniz ve Ödülün örtünün altında demeniz anlamına gelir. Romantik ve sihirli kelimelerin yanında zor bir anında Seni anlıyorum. demek de aynı etkiyi yaratabilir. Bunu iyice düşünün. Günümüz ilişkilerinden kaç tanesi aynı sıklıkta yatakta çay içme veya sevgiliyi istasyona götürme gibi inceliklerle süsleniyor
Psikiyatrist Dr.William Nagler, felaketi, afeti ve ölümü birlikte yaşarsınız ama günlük hayatta ve olağan bir davranış biçimi sergileyerek diş macununun kapağını açık bıraktığınız için yaşamayı başaramayabilirsiniz. Genellikle tuvalet kapağını açık bırakmanız size kızmasına ve aşırı derecede öfkelenmesine yetecek bir sebep olabilir. Yere rasgele atılmış ve kirli sepetine kaldırılmamış çamaşır öbeği ölümcüldür. Küçük şeyler tansiyonun artması için çok doğal nedenlerden biridir diyerek bu konuda aynı fikirde olduğunu belirtiyor.


Ana Sayfa | Editör: Bizevleniyoruz.Net | 10.05.2008 | Gösterim : 3177 | Kaydetme : 0 | Tavsiye : 0
 Diğer Makaleler
Stressiz bir düğün için 20 öneri
Evlenmeden önce bunları mutlaka kontrol edin
Düğün stresiyle nasıl baş edebilirsiniz?
Evlilik erkeklere iyi geliyor
Evlilikte Huzurlu Olmanın Yolları
Evlilik Gelenekleri
Evlilik Sözleşmesi
Evlilik bir sanattır.
Kayınvalideye Rağmen Hayatta Kalma Klavuzu
Kayınvalidenizle anlaşamıyor musunuz?
Çalışan kadınlara evlilik tüyoları
Hangi erkekle evlenilir, hangisiyle evlenilmez?
30'undan sonra evlenenler dikkat!
Evlilik ve ev kurma hazırlıklarınız eksiksiz mi, kontrol edin!
İşte evlilikte yapmamanız gereken davranışlar
Akraba evliliği
İhtiyaç Listesi
Söz ve nişan hazırlıkları
Düğün öncesi hazırlık
Evlenmeden önce yapılması gerekenler
Riskli akraba evlilikleri
Sağlık testleri
Nikah için gerekli belgeler
Hukuki açıdan evlilik
Kaynana kullanma kılavuzu
Gelinin acil durum çantası
Düğün geleneklerinin ortaya çıkış öyküleri
Evlilik teklifi

Üye Sayısı
  5 0 2
Firma Sayısı
  1 6 1
Yardım |İletişim | Hakkımızda | ReklamGizlilik Sözleşmesi | Sistemden Çıkış

Bizevleniyoruz.net sitesindeki tüm yazıların ve fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır.
Copyright © 2008-2018 - Tüm hakları saklıdır.

Hosting @ LAZHOSTING